האני מאמין שלי

 

שלום רב  ותודה שנכנסתם  לאתר שלי

שמי ענבר ויטנברג . אני  דיאטנית קלינית  מזה עשרים שנה .  התעסקתי בתחומים רבים בינהם גם תחומי הרפואה המלימה הומהופאתיה וצמחי מרפא .  עבדתי בבתי אבות ועשיתי תואר שני שהמחקר הקליני בו היה קשור דוקא לילדים. 
 בשש השנים האחרונות  אני מתמקדת  בעיקר בנושא ההשמנה הקיצונית  וליווי אנשים לפני  ואחרי ניתוחים בריאטרים, אבל לא רק  אני גם עובדת במרפאת בריאות האישה ומלווה נשים בהריון עם או בלי סכרת  וכבינהן גם נשים  הריונית אחרי ניתוח בריאטרי.. 

 אני עובדת במסגרת שרותי בריאות כללית וגם בקליניקה פרטית ובמקביל מנחת קבוצות למנותחים בריאטרים חדשים וגם ותיקים  שבהם אני משלבת  הדרכה תזונתית וגם  ליווי רגשי.

  בין ההכשרות הרבות שעברתי יש גם קורס הנחית קבצות קורסים לאימון ו NLP  קורס בריאטריה ועוד . 

אני מתגוררת ברחובות ( נשארתי שם אחרי סיום הלימודים בפקולטה לחקלאות ברחובות), נשואה למי שהכרתי בזמן הלימודים , גם הוא היה סטודנט בפקולטה ועכשיו הוא טכנולוג מזון עצמאי.  יש לנו 3 ילדים מתוכם שני מתבגרים צמחוניים וספורטאים - אתגר לא פשוט לאמא דיאטנית  אבל בהחלא משתדלת לדאוג להם לתזונה מאוזנת ובריאה . 

 שואלים אותי לא פעם  כיצד נהית דיאטנית ? ועוד יותר שואלים למה דיאטנית בריאטרית.  אפילו מעיזים ושואלים אם עברתי ניתוח בעצמי. 

 אז התשובה היא לא. אני לא מנותחת. לתחום התזונה הגעתי ממש לא מהתעסקות במשקל או באוכל. בילדותי שתיתי פטל  וגם לא ממש הקפדתי על תזונה בריאה . בבית היו ממתקים ובוראקסים. אבל מה שזכור לי בעיקר זה שהיו תמיד ארוחות מסודרות ואוכל ביתי מבושל. כמעט ולא אכלנו בחוץ או מזון קנוי.  המשקל לא ממש ענין אותי אבל הייתי  לחלוטין במשקל  תקין  כילדה מתבגרת וכנערה  ולא היתה לי שום בעיה עם מבנה גופי או משקלי.  
 הגעתי ללימודי התזונה  מהמקום של רצון לעזור . חשבתי להיות עובדת סוציאלית אבל  חששתי  שאני רגישה מידי למקצוע זה . 

 ברבות הימים  כאילו במקרה הגעתי להתעסק בתחום הבריאטריה  אחרי שמטופלת שלי  החליטה לעשות ניתוח ודרשה שאני אמשיך לטפל בה , ככה התחלתי להתעניין וללמוד את הנושא. 

 כמו שאני מאמינה שום דבר לא קורה במקרה. כאחת שממש לא אוהבת לחשב ולספור קלוריות וחלבונים ושונאת לאסור על אנשים לאכול דברים אלה או אחרים,  תחום הבריאטריה שבו העיסוק הרגשי מאד חשוב התלבש לי כמו כפפה ליד או כפי שאימי ז"ל היתה אומרת כמו  מכסה לסיר . 

 אני מאמינה ומשקיעה בחינוך לתזונה נבונה, לאורח חיים בריא ולהרגלי אכילה טובים כבסיס לבריאות תקינה.

עיקר הטיפול שלי מתמקד בחשיבה ובשינויים ארוכי טווח שאינם נמדדים רק במספר על המשקל.
אני מאמינה בלימוד אכילה המבוססת בעיקרה על  הקשבה לגוף, לתחושות רעב ושובע  ולא לפי תפריטים וגזירות חיצוניות.

אני מעודדת, אכילה מגוונת ומאוזנת שמשלבת בתוכה את כל המזונות (גם את הפינוקים הכיפיים וה"משמינים" בכמויות הנכונות ) על פני התנזרות טוטאלית ממזונות מסוימים.
לא רק כמות וסוג המזון חשובים לדעתי אלה גם איכותו.אני תומכת באכילת מזון ביתי שאינו מעובד ללא תוספים של חומרים משמרים צבעי מאכל וכו.
מזון בריא ומזון טעים הם בעיני שני מושגים שיכולים להשתלב ואינם סותרים זה את זה.

אני סבורה, שיש חשיבות עליונה לא רק לכמה  אוכל האדם אלה גם  למה  לאיך  ולמה הוא אוכל .
בשל כך אני סבורה  שניתוח בריאטרי הינו רק כלי עזר  ביצירת הצעד הראשון להרזיה  אולם  כדי להפוך את ההרזיה הזו לשינוי קבוע דרוש הרבה יותר  ולכן יש צורך בליווי אנשי מקצוע המתמחים בתחום.
 הטיפול שלי משלב הנחיות תזונתיות ,יחד עם עזרה לתהליך שינוי (בשיטות של אימון, NLP,ראיון מוטבציוני ועוד  ).
אני מאמינה בתפירת " חליפה אישית"  למטופל בהתאם לאורח חייו, המזונות המועדפים עליו, מצבו הכלכלי שעות עבודתו ועוד. כל מטופל מקבל ממני טיפול פרטני אישי בהתאם לנתונים הנ"ל.
בנוסף, אני מעניקה תמיכה טלפונית בהתאם לצורך.


זכרו - רק אם תשכילו לשמר את הירידה וההרגלים החדשים שהשגתם  בעזרת  טיפול תזונתי או ניתוח בריאטרי לאורך זמן , הרי שבצעתם את המשימה כולה בהצלחה. 
השינוי האמיתי בראש וההתמדה הם המפתח להצלחה !
אז אם כל מה שקראתם עד כאן -
זה מה שתמיד חשבתם ולא הצלחתם ממש ליישם,
אתם מוזמנים לפנות אלי כדי שאעזור לכם בכך.
 

ענבר ויטנברג דיאטנית קלינית  בריאטרית  Msc
שמקשיבה ומבינה 
  05056140810
דף הבית